022 - توضیحاتی در مورد انبارش در انبار

پس از اینکه محموله وارده به انبار و یا Site بازگشایی شده و از نظر کیفی تعیین تکلیف گردید انبار موظف است که کلیه اقلام را بر اساس استانداردهای نگهداری که در سطح انبار جاری است ضمن الصاق برگه های شناسایی انبارش نماید در این خصوص توجه به موارد زیر نیز جهت بهبود در شرایط نگهداری ضروری خواهد بود.   

- چنانچه اقلام وارده به انبار قبلا" موجودی داشته و محل انبارش (Location)آن نیز مشخص باشد انبار موظف است که اقلام وارد شده جدید را نیز به همان محل جهت نگهداری منتقل کند ضمن آنکه  نیازی به تکمیل کارت مشخصات کالا نیز ندارد چون قبلا اینکار انجام گرفته است.

- انبار موظف است اقلام را طوری انبارش کند که کلیه اقلام قابل شمارش باشند. از نکات عمده در چیدن اجناس در قفسه‌ها توجه به وزن و حجم اجناس است به طوریکه اجناس کم حجم و سبک در طبقه‌های فوقانی قرار بگیرند.

 

- انبار موظف است هنگام انبارش به محدودیتهای فیزیکی نگهداری هر کالا دقت کند مانند نور، گرما، رطوبت، گرد و غبارو...

- انبار موظف به انبارش کلیه اقلام به شکلی است که قابلیت دسترسی به محموله در هر زمان امکان پذیر باشد. چیدمان باید به گونه‌ای باشد که برداشتن آنها آسان بوده و به بقیه ضرر نرساند ضمن اینکه سهولت در تحویل داشته باشیم.

- سعی شود در چیدمان  اقلام کوچک با حجم زیاد با پالت و در نزدیکی محل ورود و خروج  انبارش شوند. کالاهای کوچک با حجم کم و کوچک بهتر است در نقاط دورتر انبار شوند همینطور باید در کارتن‌های کوچک یا ظروف پلاستیکی گذاشته شوند. همچنین اقلام  سنگین و یا ظروف حاوی موادی که امکان لیک کردن ( نشتی دادن ) دارند در قسمت‌های پایین چیده شوند.

- انبار موظف است برای اقلامی که نیاز به نگهداری خاص دارند شرایط و امکانت لازم را آماده نموده سپس اقدام به انبارش نماید.

- چنانچه بعد از مرحله ثبت قطعی اقلام یک محموله آیتمی مشکل کیفی داشت یا بر اساس تغییرات احتمالی نیاز به تعویض داشت باید این موارد از طریق سند برگشت از خرید و ثبت آن در سیستم عودت داده شود.

-  انبار موظف است هنگام انبارش اقلام نسبت به چیدمان اقلامی که دارای زمان مصرف یا تاریخ مصرف هستند دقت کافی داشته باشد.    

پایان  

/ 0 نظر / 14 بازدید